סבתא בישלה דייסה

 

 

בעלי, נצר לשושלת מרוקאית הידוע גם בכינויו "איש הברזל", אומר בכל הזדמנות שבית בלי ריחות בישול זה לא בית. אצלי השורשים נעים בין פולניה לחברון, כך ששולחן ערוך בלי טחינה זה לא שולחן, ושפעת בלי מרק עוף זה מוות ודאי.

אחד התחומים היותר קרובים לליבי בעיצוב הפנים הוא המטבח, אם בגלל שהמשרד הראשון בו התמחיתי עסק בנגרות אקסקלוסיבית ובראשם כמובן תכנון וייצור מטבחים מיוחדים ושונים מאוד ממה שהכרתי עד אז, ואם בגלל שהמטבח הפך ללב הבית מאז שפתחו אותו לאוויר העולם והוא כבר לא סגור בין 4 קירות עם חלון שמוכר גם בשמו "השקפת עולמה של האישה". המטבח היום פתוח וניבט כמעט מכל פינה בחלק הציבורי של הבית – הסלון, פינת האוכל, כניסה וכולי, כך שתכנון ועיצוב המטבח הפך חשוב כפליים, פעם אחת מבחינה פרקטית, ופעם שנייה מבחינת היותו הרהיט הגדול, היקר והמשמעותי ביותר בבית.

משרד האדריכלים שהתמחה בתחום זה בנה לו פילוסופיה שלמה המבוססת על ההיסטוריה היהודית, הם חקרו ומצאו שעצם קיומו של המטבח כבר מראשית הימים הוא תודות לשבת. כיוון שבשבת לא מדליקים אש, ולא עובדים כמו בשאר ימות החול, כי "מי שטרח בערב שבת יאכל בשבת". את כל ההכנות עושים יום קודם בשישי, ועד שבת, האוכל צריך להיות היכן שהוא, להתבשל, ולהמתין בסבלנות יחד עם כלי השבת שגם להם היה צריך למצוא סידור המתנה נח ונגיש. וכך נוצר לו המטבח. ולאחר שסיפחנו לעצמנו היהודים הגאים גם את המצאת המטבח, אפשר להמשיך ולהוקיר את העדות השונות על המצאות נפלאות כמו הג'חנון, החמין, הטביט, ועוד, כי גם הם תוצרים של השבת.

 

היום כשניגשים למלאכת תכנון המטבח, הדבר הראשון שמגדירים הוא הסגנון והחומרים.

הגדרת הסגנון חשובה כיוון שהמטבח כרהיט גדול ודומיננטי, משפיע על כל יתר החלל וסגנונו. ריהוט הסלון, חיפויי הקירות, סוג וצבע האלומיניום, דלתות הפנים והכניסה, על כל אלה לדבר בשפה אחידה ושלמה כדי שהבית ישדר סדר ואופי ברור הנותנים לו עוצמה מצד אחד ותחושה נינוחות למתגורר ולמבקר מהצד השני. לכן לדעתי, לא ניתן לנתק את תכנון המטבח מתכנון יתר חלקי הבית- מצב בו אני נתקלת לא מעט.

 

מטבח מודרני נטול ידיות- יהיה בעל חריץ מיוחד בדלתות ובמגירות המאפשר שליפה קלה ונוחה למדי כך שאין צורך בידית. מטבח כזה על פי רוב יהיה צבוע בצבע אפוקסי "שלייפלאק" (בגרמנית) ניתן לבחור בין מט, חצי מבריק ומבריק מאוד. ניתן לצבוע כמעט בכל צבע. מטבח ללא ידיות קיים גם בפורמייקה עם פרט ניקל מיוחד עבור הידית.

 

מודרני עם ידיות-לרוב הידיות יהיו מניקל ארוכות, דקות ומינימליסטיות, ניתן לבחור בין פורמייקה לבין אפוקסי, כאשר שימוש בפורמייקה יהיה זול יותר, אך הפורמייקה ממציאה את עצמה מחדש כל שנה, וניתן למצוא טקסטורות מקסימות, עם דרגות ברק שונות שלעיתים לא נופלות מהצבע האפוקסי.

 

מטבח כפרי- כמובן עם ידיות לרוב בצבע פליז, מגוון החומרים רחב והוא נע בין אפוקסי על דלת בעלת מסגרת, צביעה מיוחדת על עץ טבעי לרוב אלון או מייפל ואז גם ניתן לבחור את כמות הצבע על העץ, רמת הדגשת הטקסטורה הטבעית שלו, כשיש אפשרות לתת לחזיתות מראה מיושן.

 

פרובנס- מטבח מאוד מהודר, מוכר גם בשם "כריסטיאן" על שם חברה אנגלית המייצרת מטבחים מאוד מפוארים ויוקרתיים. מיועד לחובבי הז'אנר.

 

בין כל אלה ניתן למצוא מצבי ביניים, הכלאות, נגיעות, והכל בהתאם לפנטזיה של הלקוח.

 

בחירת הסגנון היא רק תחילת הדרך, והשלב הבא הוא העמדה נכונה של המטבח בחלל. בשנים האחרונות לא נהוג יותר לתכנן ארונות עליונים, אלה קיר אחד גבוה המיועד למקרר, תנור בילד אין, מיקרו, תמי 4, יחידות אחסון נשלפות, מזווה וכולי, וחלק נמוך היושב תחת משטח שיש ארוך, נקי המאפשר עבודה נוחה וזורמת.

 

החלק הכי חשוב בתכנון, הוא יצירת מקום עבור כל סוגי הכלים והאביזרים שיש במטבח של הלקוח המדובר. אני נוהגת לרשום על גבי השרטוט את שם הפונקציה אותה הדלת או המגירה ממלאים, ומבקשת מהלקוחה לבדוק שיש לה מספיק מקום ולא חסר דבר. והעיקר שיהיה נח לסבתא לבשל דייסה... או מרק עוף... או קוסקוס...

בכל שבוע מתפרסם טור שלי בעיתון אג'נדה המקומי והוא מתעדכןגם כאן. קריאה נעימה